astaxanthine

Ontdek waarom astaxanthine een must is voor een gezonde huid

Je hebt het vast wel eens gehoord: je bent wat je eet. En dit geldt zeker voor astaxanthine! Deze krachtige antioxidant helpt niet alleen de huid beschermen – tegen onder andere verbranding en rimpels – maar heeft daarnaast nog veel meer positieve effecten op de huid. Lees het snel hieronder!

Maar eerst: asta-watte?
Die mooie, rood-roze kleur van flamingo’s, zalmen, kreeften, garnalen en andere prachtige wezens uit het dierenrijk? Daar mag je astaxanthine voor bedanken! Dit is namelijk een van nature voorkomende carotenoïde (een pigment uit de natuur dat fruit en groente hun feloranje, gele of rode kleur geeft), die veel voorkomt in de zoetwateralg H.pluvialis. Deze carotenoïde komt veel voor in het dieet van de rozegekleurde dieren die hierboven worden genoemd. Astaxanthine komt zelfs voor in de spieren van de zalm, en een populaire theorie is dat ze hierdoor het uithoudingsvermogen hebben om tegen de stroming in te zwemmen. Wat een fantastisch dier!

Dit zijn een paar (van de vele) redenen om meer astaxanthine binnen te krijgen:

1.Om rimpels te voorkomen: Wanneer je natuurlijke astaxanthine oraal binnenkrijgt, kun je van binnenuit een gezonde huid bevorderen! De antioxidant dringt door tot in de diepste huidlagen om extra bescherming te bieden tegen vrije radicalen die huidcollageen afbreken en bijdragen aan fijne lijntjes en rimpels. Tegelijkertijd zorgt astaxanthine ervoor dat de huid beter vocht kan vasthouden en elastischer wordt.

2. Om fit en gezond te blijven: Niets voelt zo bevredigend als wanneer je net een extra zware, vermoeiende workout hebt afgerond. En hoewel de voordelen van regelmatig sporten bekend zijn, kunnen bijzonder zware workouts (vooral wanneer je hier niet aan gewend bent) de productie van vrije radicalen verhogen en oxidatieve stress veroorzaken. Hierdoor kun je ontstekingen en pijnlijke spieren krijgen, waar je sportprestaties onder lijden. En dat is waar astaxanthine in beeld komt! Deze antioxidant helpt de spieren herstellen en het uithoudingsvermogen verbeteren, en beschermt tegen vrije radicalen in je spieren, zodat je je even sterk voelt als een zalm die tegen de stroming in zwemt!

3. Om te helpen beschermen tegen de zon: Een SPF is ontzettend belangrijk wanneer je gaat zonnen, maar het is goed om te weten dat astaxanthine je huid ook helpt beschermen tegen schadelijke zonnestralen. UVB-stralen penetreren de buitenste huidlaag, wat resulteert in een verbande huid, maar UVA-stralen gaan nog dieper de huid in en veroorzaken oxidatieve stress en (o jee!) vroegtijdige veroudering. Omdat astaxanthine tot alle huidlagen doordringt, fungeert het als een soort ‘interne zonnebrandcrème’, door te beschermen tegen oxidatieve stress als gevolg van UVA-stralen. Astaxanthine heeft ook bewezen om ontstekingen (lees: kreeftrode verbrande huid) door UVB-stralen te verminderen.

4. Het is de meest krachtige antioxidant uit de natuur: Alsof we nog niet genoeg redenen hebben gegeven, is deze antioxidant ook nog eens 4,6 sterker dan betacaroteen, 110 keer sterker dan vitamine E en maar liefst 6.000 keer sterker dan vitamine C in het bestrijden van vrije radicalen. Klinkt bijna te mooi om waar te zijn!

Hoe kan ik ervoor zorgen dat ik genoeg astaxanthine binnenkrijg?
Je astaxanthine-inname verhogen is makkelijk én lekker. Voedingsmiddelen die rijk zijn aan astaxanthine zijn bijvoorbeeld wilde zalm en zalmolie (wilde zalmen krijgen astaxanthinerijke microalgen binnen), forel, algen, kreeft, garnalen, rivierkreeft en krab. Je kunt astaxanthine ook als dagelijks supplement innemen. Het Astaxanthin & Bilberry Extract van Oriflame is ontwikkeld met zoetwateralgen die veel voorkomen in de scherenkust van Zweden, en is een geweldige manier om superantioxidanten in je dagelijkse dieet te verwerken!

Meer lezen over onze krachtige antioxidantsupplementen? Klik hier!

Referenties:
Reduction of fine lines and wrinkles and improving mositure retention and elasticity: Tominaga K et al.,(2012). Cosmetic benefits of astaxanthin on human subjects. Acta Biochim Pol. 2012;59(1):43-7. A0347
Endurance: Earnest CP, Lupo M, White KM, Church TS. Effect of astaxanthin on cycling time trial performance. Int J Sports Med (2011) 32(11):882–8. doi:10.105 5/s-0031-1280779
Muscle Recovery: Djordjevic B, Baralic I, Kotur-Stevuljevic J, Stefanovic A, Ivanisevic J, Radivojevic N, et al. Effect of astaxanthin supplementation on muscle damage and oxidative stress markers in elite young soccer players. J Sports Med Phys Fitness (2012) 52(4):382–92.
Photoprotection:Ito, N.; Seki, S.; Ueda, F. The Protective Role of Astaxanthin for UV-Induced Skin Deterioration in Healthy People—A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial. Nutrients 2018, 10, 817.
Antixodant measuremmets: Nishida et al. (2007), Caretenoid Science. Vol. 11: 16-20

Tekst door: